میزان بار مسافری در هر پرواز بسته به مدت پرواز ،داخلی و خارجی بودن آن و همچنین نوع خطوط هوایی متغیر است که این میزان بار مجاز در بلیط صریحا در قسمت وزن بار   Baggage Weight   ذکر شده است . لازم به ذکر است وزن بسته یا چمدان شما نباید بیش از 30 کیلو گرم باشد .در صورت داشتن اضافه بار به ازای هر کیلو گرم بار اضافه مسافر میبایستی مبلغ 4 دلار پرداخت نماید .قبل از تحویل بار حتما نسبت به شمارش چمدانها و بسته هایی که قصد تحویل انها را دارید اقدام نمایید . شایان ذکر است قرار دادن برگه ایی شامل نام و نام خانوادگی ،نشانی کامل ،شماره تلفن مبدا و مقصد به زبانهای فارسی و انگلیسی در داخل هر یک از چمدانها خالی  از فایده نخواهد بود . چرا که در صورت مفقود شدن بار و بی نتیجه ماندن اقدامات قانونی صورت گرفته در خصوص یافتن آن این شانس وجود خواهد داشت که مقامات ذیصلاحی که بار مزبور را یافته اند پس از باز کردن آن که قطعا پس از مراحل قانونی صورت خواهد گرفت صاحب بار را شناسایی و بار را تحویل نماید.

به یاد داشته باشید که به تعداد چمدانها و بسته هایی که تحویل ایر لاین میدهید می بایست رسید یا (تگ) در اختیار شما قرار گرفته باشد .رسید های تحویل بار یا (تگ) را تا رسیدن به مقصد با دقت نگهداری نمایید.هنگام رسیدن به فرودگاه مقصد بلافاصله پس از عبور از بخش کنترل گذرنامه به بخش تحویل بار مراجعه و منتظر رسیدن بار خود باشید .در صورت نرسیدن بار نه تنها نباید به هیچ وجه محوطه تحویل بار را ترک کنید بلکه میبایستی با مراجعه به بخش اشیاء گمشده   نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نمایید و رسید دریافت نمایید. توجه داشته باشید که اگر بدون انجام  مراحل فوق از محل تحویل بار خارج شوید هیچ مرجعی پاسخگوی شما نخواهد بود . تنها در صورت انجام درست موارد فوق ،ایرلاین مربوطه نسبت به یافتن و تحویل بار ویا غرامت اقدام خواهد کرد.

در صورتیکه جامه دان شما آسیب دیده ،دست برده شده و یا مفقود گردیده است مراتب را فورا و قبل از خروج از فرودگاه به واحد جامه دان واقع در ترمینالهای ورودی سالن B اطلاع دهید .

در صورت حمل کالای شکستنی ،میبایستی بسته بندی مناسب و استاندارد باشد در غیر اینصورت ،شرکت هواپیمایی العراقیه هیچگونه مسئولیتی در خصوص اسیب بسته بعهده نخواهد داشت .اما چنانچه بسته به واحد بار CARGOتحویل داده شود ،بارنامه صادر شده و مشمول بیمه می گردد.

مسئولیت شرکت هواپیمایی العراقیه نسبت به بار مسافر محدود میباشد و خسارت بار مفقود شده مسافر بر اساس وزن جامه دان بوده که در هنگام پذیرش مسافر وزن و در کارت سوار شدن به هواپیما ثبت میگرددکه طبق کنواسیون بین المللی ورشو به ازای هر کیلو گرم 20 دلار میباشد .

نقشه امور جامه دان ایران ایر در فرودگاه امام خمینی (ره)

نقشه امور جامه دان فرودگاه امام خمینی (ره)

هر مسافر مجاز است فقط یک بسته یا چمدان با ابعاد 70*50 سانتیمتر و حد اکثر به میزان 7 کیلو گرم که داخل آن قابل رویت باشد به داخل کابین هواپیما ببرد. محتویات مجاز عبارتند از :

-کیف پول، که میتواند حاوی پول، کارت اعتباری و کارتهای شناسایی باشد.

-مدارک لازم مسافرت مانند گذر نامه و بلیط

-داروهای لازم و ضروری جهت مصرف در طول پرواز .داروهای مایع مانند کیت های دیابتی و انسولین با مجوز پزشک مسافر قابل حمل به داخل هواپیما است.

-عینک های طبی و آفتابی بدون جعبه

-لنز چشم بدون بطری مایع                                                                                    

-غذای اطفال

-کلیه لوازم الکترونیکی مانند دوربین ،لپ تاپ ، بدون ریموت

-ورود اشیاء دارای  نوک تیز مانند ناخن گیر ،چاقو،سوهان ناخن ،سلاح،ابزار مغناطیسی و کلیه مایعات شامل:ژل ها ،خمیر ها ،کرم ها ،خمیر دندان ،ژل مو ،نوشیدنی ها ،عطر ،خوشبو کننده ها  بیش از 100 میل به داخل هواپیما ممنوع است .

 مسافرین به منظور انجام امور فرودگاهی باید به نحوی برنامه ریزی نمایند که

در پروازهای داخلی حداقل 2ساعت (بمنظور انجام امور تشریفاتی گمرکی) و

در پروازهای خارجی 3ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشند .

مسافرین قبل از ورود به فرودگاه مندرجات داخل بلیط با  آرم شرکت هواپیمایی

که به منزله قرارداد بین شرکت هواپیمایی و دارنده بلیط می باشد را حتما مطالعه نمایند .

همراه داشتن بلیط OKبا آرم شرکت های هواپیمایی و کارت شناسایی /گذرنامه معتبر

در فرودگاه جهت ورود به سالن پذیرش مسافر و احراز هویت الزامی می باشد .

مسافران عزیز دقت نمایند که کارت شناسایی /گذرنامه خود را در داخل چمدان          

به قسمت بار تحویل ندهند .

        

FIRST CLASS

ECONOMY

CITY

40 K

30  K

بمبئي

40 K

30 K

قاهره

40 K

30 K

عمان

40 K

30 K

بیروت

40 K

30 K

دمشق

40 K

30 K

بحرین

40 K

30 K

کویت

40 K

30 K

شارجه

40 K

30 K

استانبول

40 K

30 K

انکارا

40 K

30 K

تهران

40 K

30 K

مشهد

40 K

30 K

اصفهان

40 K

30 K

دهلی

40 K

30 K

کپنهارک

40 K

30 K

دبی

40 K

30 K

لندن

40 K

30 K

کوالالامپور

40 K

30 K

کابل

40 K

30 K

فرانکفورت

40 K

30 K

دسلدورف

40 K

30 K

استکهلم

40 K

30 K

پکن

40 K

30 K

گوانجو

40 K

30 K

وین

  توجه: شرکت هواپیمایی عراق همانند سایر شرکتهای هواپیمایی هیچگونه مسئولیتی در قبال مفقود شدن اقلام با ارزش (جواهرات،وجه نقد،مدارک شناسایی و .....)در جامه دان های  پذیرش شده نخواهد داشت    .                                                      

 لذا توصیه میگردد اینگونه اقلام را درون کیف دستی همراه خود به داخل کابین ببرید.    

 

                                                             

خبرنامه

طراحي و پياده سازي وب سايت از
شرکت پرواز پرداز